fbpx

Çocuklar için doğru beslenme önerileri

Çocuklar için doğru beslenme önerileri

Çocuklar için doğru beslenme önerileri bu yazımızda detaylı olarak işlendi. Doğru beslenme her dönemde olduğu gibi okul öncesi dönemde de oldukça önemlidir. Çünkü çocuğun kişiliği bu dönemde şekilleniyor. İnsanlar yetişkin çağındaki davranışlarını ve alışkanlıklarını okul öncesi dönemde kazanıyor. İşte bu eşsiz önerileri içeren yazımız!

Devam

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

‘’ Yünlerin beyazlığına boyalarla verilen renk silinmez. Bu yüzden çocuğun ilk yıllarında, henüz tam bir biçim olmamış olan zihnine verilecek bilgilerin ve örnek olacağı kişilerin özenle seçilmesi gerekir.’’ Quintilianus

Yapılan araştırmalara göre; çocukların zihinsel, ruhsal, duygusal, sosyal ve bedensel gelişiminin %70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır.

Devam

Ekran Tehlikesi

Ekran Tehlikesi

Yetişkinler olarak bizler ekranlara daha fazla ilgi gösterdikçe, çocuklarımızla daha az konuşuruz. Bizden daha az sözcükler duyarlar ki bu, küçük çocukların kelime haznelerini geliştirmelerini engelleyebiliyor. Hayatı değerlendirmeyi ve büyümekte olan çocuklarımızla tartışma fırsatını kaçırıyoruz. Dikkatimiz dağılırken daha az sabırlı oluyoruz, çocuklarımıza daha yavaş tepki veriyoruz, bu da daha fazla çatışma ve çocuk yaramazlıklarına neden olabilir. Ekranlar bu dikkatin dağılmasının başlıca sebeplerinden birisi.

1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!
Powered by