fbpx

Her çocuk için okul sonrası aktivite ve oyun – 5

Gevşeme kavanozları yapın

Etkinlik : Kavanozların gevşemesi olarak da bilinir, bu kreasyonlar güzel oldukları kadar faydalıdır. Sıcak su, parıltılı tutkal ve sıcak tutkal tabancası kullanarak çocuğunuz en sevdiği renkleri kullanarak bir kavanoz yapabilir.

Gevşeme kavanozları, çocuğunuza, bunalmış hissettiğinde kavanozuna bakarak duygularını nasıl düzenleyeceğini öğretmenin benzersiz bir yoludur ve endişeli çocuklar için idealdir.

Onları yapmak süper ve basittir. Malzemeler:

  • Bir kap (Yarım litre kavanoz, ancak boş bir meşrubat kabı, plastik kavanoz … temiz ve kapağı olan her şeyi kullanabilirsiniz)
  • Ilık su
  • Sıcak Tutkal
  • Sıcak tutkal tabancası (dökülmeleri önlemek istiyorsanız)

Kavanozu yarıya kadar ılık suyla doldurarak, parıltılı tutkalı kavanoza boşaltarak, (durulamak ve kalan parıltı kabını boşaltmak için daha fazla ılık su kullanarak, kabın dışına aktararak… suyu ekleyerek ve kuvvetlice çalkalayarak) yapılabilir. Kavanozu üstünü doldurmak için gerekirse ılık su koyun ve ardından kapağı yerleştirin.

Karışımı bir süre çok iyi çalkalayarak ve tutkalın çözünmesi ve suyla tamamen karışması için bir süre beklemesine izin verin. Farklı su/tutkal miktarlarıyla denemeler yaparak farklılıkları görebilirsiniz.

Bu güzel, kolay yapılabilen kavanozlar, rahatlatıcı bir bakışla bakmak için kesinlikle harika… Sadece birkaç dakika boyunca dönen pırıltıda kendinizi kaybetmek, kendini ortalamak için yardımcı oluyor. Çocukların sakinleşip rahatlamasına yardımcı olmak için gerçekten harika bir etkinlik.

Bunları evde, okul sonrası etkinlik olarak yapmak, onlarla güzel vakit geçirmek için harika bir yol. Herkes bu aracı gün boyunca rahatlamak için kullanabilir!

Kimler için iyi? Anaokulu ve ilkokul çocukları için iyidir. Hatta kendiniz için de bir tane isteyebilirsiniz. Dikkat: Sıcak suya ve sıcak tutkal tabancasına ihtiyaç duyduğunuzdan, bu aktivitenin yetişkin gözetimi altında yapılması en iyisidir.

Bunu Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!
Powered by