fbpx

Her çocuk için okul sonrası aktivite ve oyun-7

Hikaye, tiyatro, kukla etkinlikleri

Bu etkinlikler, başkalarını eğlendirmeyi ve sanatla kendini ifade etmeyi seven her çocuğu heyecanlandıracak.

1. Giydir ve kısa bir oyun oynamasını iste

Çocuklarınıza yaz pikniği veya kış krallığı gibi bir tema verin ve sonra onlardan size sunmaları için kısa bir oyun oynamalarını isteyin. Bir başlangıcı, bir ortası ve bir sonu olsun, ama gerisini tamamlamak onlara kalsın. Karakteri simgelemek için giyinmelerini sağlayın ancak yeni şeyler almadan bulabilecekleri her şeyi kullanarak giyinmelerini teşvik edin.

Kimler için iyi? Bu, halihazırda kendilerini giydirebilen ve temel bir hikaye yapısı oluşturmak için birlikte çalışabilen 5-6 yaş çağındaki çocuklar için iyidir.

2. Bana bir hikaye anlat

Klasik bir masalı yeniden icat etmesi için bir hikaye anlatmasını isteyin. Çocuğunuz hikayesini oluştururken birlikte çalışın. Onu mümkün olduğunca fazla ayrıntı kullanmaya teşvik edin ve esinlenmesi için öyküsünü simgeleyen bir resim yapın.

Kimler için iyi? Bu aktivite küçük ve okul çağındaki çocuklar için işe yarar. Büyük çocuklar masallarını yazmaktan ve nihayetinde kendi kısa öykülerinden bir kitap oluşturmaktan zevk alırken, küçük çocuklar size hikayeyi yüksek sesle anlatabilirler.

3. Kendi kuklalarınızı yapın ve bir şov yaptırın

Çocuğunuzun basit kuklaları kağıt torbalar kullanarak bir araya getirmesine yardımcı olun ve sonra onları izlemeniz için kendi kukla gösterilerini sergilemelerini teşvik edin.

Kimler için iyi? Anaokulu çağındaki çocuklar için en iyisi. Etkinliğin daha eğlenceli olması için büyük kardeşlerini de etkinliğe dahil edebilirsiniz.

Bunu Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!
Powered by