fbpx

İngilizce – Speaking Club

Okul öncesi İngilizce etkinliği’nin amacı gelişim sürecindeki çocuklara Dünya’da kendi dilimizden başka dillerinde konuşulduğunu öğretmektir. Hedefimiz en az bir yabancı dilin ana dil standartlarında öğretilmesidir. Günümüzde bu dil yaygın kullanımı nedeniyle İngilizce olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle okulumuzda okul öncesi ingilizce etkinliği’ne çok büyük önem vermekteyiz.

Sistemli eğitimin ilk basamağı olan okul öncesi eğitimle çocuğa verilecek İngilizce eğitimi, İngilizceye karşı olumlu tutum geliştirilmesi, farklı dil ve kültürlerin varlığından haberdar olunması, ileride verilecek yabancı dil eğitiminin temelini oluşturması bakımından önem kazanmaktadır.

Ayrıca yapılan araştırmalar dil öğrenme becerisinin beynin sol bölgesinde gerçekleştiğini ve bu bölgenin ergenlik dönemi öncesi (0-14 yaş) daha aktif olduğunu göstermektedir. Ana dilimizi öğrenirken kullandığımız bu bölge, yabancı dil öğreniminin de gerçekleştiği yerdir. Bu nedenle ikinci dil kazanımı için en uygun yaş aralığının, ergenlik öncesi dönem olduğu, işaret edilmektedir.

Anaokulu İngilizce Etkinlikleri

Yabancı dil öğretimine ilişkin birçok program, etkinlik ve yöntem geliştirilmiştir. Okul öncesi eğitim kurumları genellikle çocukları doğrudan konuşmaya yönlendirmektedir. Bu yöntemle çocuklar öğrendikleri bu yeni dili akranlarıyla ve ebeveynleriyle paylaşma fırsatı bulurlar. Örgün eğitimde kullanılan müfredatın aksine biz bu dönemde dilin gramer özelliklerini öğretmiyoruz. Öğretmenlerimiz görselleştirme, birbirine öğretme, etiketleme, parmak oyunları, şarkılar, rol oynama, gösterme ve drama gibi teknikleri kullanarak ana dillerini öğrenir gibi öğrenmelerini sağlayacak yöntem ve araçları kullanırlar.

Bunu Paylaş!
Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!
Powered by