fbpx

Her çocuk için okul sonrası aktivite ve oyun

Okul sonrası aktivite : Okul gündüz dışarıda olabilir, ama çocuklarınız hala yakacak çok enerjiye sahipler.

Okul ve akşam yemeği arasındaki saatler zor olabilir – arka cebinizde birkaç eğlenceli fikiriniz yoksa. Okuldan sonra, bazı çocuklar yoğun bir günün ardından dinlenmelerine yardımcı olacak daha sakinleştirici bir şeye ihtiyaç duyarken, bazı çocuklar yüksek enerjili aktiviteler aramaya zorluyor.

Çocuklarınız ekranda görünmekten mutlu olabilirler, ancak bu fiziksel veya zihinsel antrenmana izin vermez. Öğretmenlerimiz, çocukların okuldan sonra en az bir saatlik oyun süresine sahip olmalarının önemini vurguluyorlar. Yaşları ne olursa olsun. Bu, bilgisayar oyunu, video oyunu veya TV zamanı değil “ gerçek ”oyun zamanıdır.

Çocuğunuz mucitlik tarafını keşfetmek veya daha fiziksel bir oyunla biraz enerji harcamak isterse, okul sonrası etkinlikler mükemmel bir yol olabilir. Ve evet, siz de eğlenceye katılmak isteyebilirsiniz!

İşte tüm çocukların seveceği 25 eğlenceli ve benzersiz fikir.

Sanat temelli etkinlikler

Elinizde bir tomurcuklanan “kozalak” varsa, bu etkinlikler onu eğlendirecek ve aynı zamanda mucitlik tarafını da teşvik edecektir.

 Doğadan nesneleri kullanarak boyayın

Çocuklarınızın dışarıya çıkmasını ve fırça yerine kullanmak üzere farklı nesneler toplamasını sağlayın. Bunu ne kadar sıklıkla yaparlarsa, farklı nesnelerin nasıl farklı etkiler oluşturduklarını öğrendiklerinde seçimleri ile daha üretici olacaklardır.

Kimler için iyi? Okul öncesi-orta okul çağındaki çocuklar bununla eğlenecekler.

Bunu Paylaş!
Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!
Powered by